Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Personalizowany prezent na chrzest od chrzestnej, prezent na chrzest od chrzestnego

Personalizowany prezent na chrzest od chrzestnej, prezent na chrzest od chrzestnego

prezent na chrzest chrzciny pamiątkach chrztu dla chłopca

zostać

Prezent na chrzest od rodziców chrzestnych

Wybór matki chrzestnej i ojca chrzestnego na chrzest dla swojego dziecka to odpowiedzialna decyzja. To rola bardzo odpowiedzialna i w dniu Chrztu Świętego jak i na całe przyszłe życie dziecka. Wybór więc spośród bliskich znajomych czy rodziny powinien być przemyślany, a rodzice dziecka powinni być przekonani o słuszności podjętych decyzji. Rodzice chrzestni to poza ceremonią chrztu również wieloletnie wsparcie dla dziecka. To na nich dziecko w pierwszej kolejności powinno liczyć na pomoc czy poradę poza własnymi rodzicami. Ceremonia chrztu świętego wiąże się również z czynnym udziałem rodziców chrzestnych podczas jej przebiegu.

Po ceremonii chrzcielnej zazwyczaj organizowane jest większe lub mniejsze przyjęcie z okazji chrztu. Bardziej kameralne ogranicza się do kilku najbliższych rodzinie osób oraz rodziców chrzestnych. Bardziej wystawne przyjęcia to kilkadziesiąt osób z bliskiej i dalszej rodziny i duże grono przyjaciół rodziny.

Przyjęło się, że z okazji Chrztu Świętego rodzice chrzestni darują chrześniakowi pamiątkę chrztu świętego, upamiętniającą to wydarzenie. Nie musi to być bardzo kosztowny prezent, choćby drobnostka, która będzie przypominać o chrzcinach jak i o matce chrzestnej i ojcu chrzestnym.

Upominki z okazji chrztu to niezwykle trudne zadanie. Niby nic wielkiego, ale jak przychodzi co do czego to trudno jest się zdecydować między morzem powtarzających się przedmiotów, a  indywidualnym podejściem, w którym możemy pozostawić coś od siebie. Personalizowany prezent zawsze będzie dowodem na indywidualne traktowanie zarówno osoby i okazji. Personalizowany prezent na chrzciny daje dużo indywidualnych możliwości, których nie będziemy mieli rozpatrując prezent seryjny – tzw. “z półki”.

 

Pamiątka Chrztu Świętego od Chrzestnej lub Chrzestnego

Warto, aby Pamiątka Chrztu Świętego od matki chrzestnej lub ojca chrzestnego była wyjątkowa i odróżniała się na tle pozostałych upominków tego dnia. Aby mogła się wyróżniać powinna być jedyna w swoim rodzaju, unikalna i przygotowana dla konkretnego dziecka. Wszelkiego rodzaju ręcznie wykonane prezenty staną się niezapomnianą niespodzianką, która na wiele lat może przyozdobić dziecięcy pokój, zarówno pokój dziewczynki jak i pokój chłopca. Prezent na chrzciny może więc być prezentem nie tylko “do szuflady”, ale może być dekoracją dziecięcego pokoju i może być przygotowany w kolorystyce komponującej się z kolorystyką ścian, mebli czy dodatków.

aniołek na chrzest prezent na chrzest
pamiątka chrztu świętego

Obrazek z aniołem stróżem na chrzest to jeden z możliwych prezentów jaki można podarować z okazji Chrztu Świętego – jako rękodzieło dopasowany jest do uroczystości, a jednocześnie odpowiednio przygotowany kolorystycznie, skomponowany z detali, które sam możesz wybrać i przygotowany pod Twoje sugestie. Nie ma dwóch takich samym upominków…

Prezent na chrzest dla chłopca  powinien zdecydowanie odnosić się w swojej kolorystyce do błękitów, zieleni, żółci, szarości i czerni. Te kolory w znakomitej większości przypadków odnajdą się w wystroju chłopięcego pokoju.

Prezent na chrzest dla dziewczynki pięknie skomponuje się w pastelowych odcieniach różu, fioletu, moreli, złota, beżu, szarościach, miętach i żółciach. Prawie wszystkie kobiety małe i duże kochają te kolory i zazwyczaj odnajdziesz je w dziewczęcym pokoju.

Okraszone spersonalizowaną dedykacją od rodziców chrzestnych, datą i imieniem staną się jedynym w swoim rodzaju prezentem na chrzciny.

Gwarantuję, że tak oryginalny prezent na chrzciny, wyróżni się na tle pozostałych prezentów innych gości.

 

Świecka pamiątka chrztu, świecki prezent na chrzest

 

Wiele osób dziś traktuje upominek na chrzest w sposób mniej sakralny i odchodzi od klasycznych dewocjonaliów. Dużą popularnością cieszy się bardziej świeckie podejście do upominku, który sam w sobie stanie się pamiątką, ale świadomie eliminuje się sentencje związane z chrztem, modlitwami i samą uroczystością. Anioł może być zastąpiony dziewczynką lub chłopcem – a tak przygotowany prezent z okazji chrztu będzie obrazkiem i dekoracją bardziej uniwersalną. W to miejsce pojawiają się elementy związane z metryczką dziecka czyli jego data urodzin, waga, wzrost czy godzina narodzin. Metryczka dla chłopca lub metryczka dla dziewczynki mogą więc pełnić również rolę prezentu na chrzest od rodziców chrzestnych. Wszystkie natomiast dedykacje i dane związane z uroczystością chrztu można umieścić z tyłu obrazka, gdzie zawsze można sięgnąć i przypomnieć sobie wszelkie ciepłe słowa, które tego dnia przekazywali dziecku rodzice chrzestni.

Rozważając personalizację prezentu warto pamiętać o tym, że całą okoliczność chrztu, to nie tylko dziecko i sama ceremonia. To również cała rodzina dziecka i jego otoczenie, które może podpowiedzieć nam co jest unikatowego w życiu malucha, co może wpłynąć wyraziście na personalizację prezentu. Bardzo często są to zwierzęta, które żyją wraz z rodziną – psy i koty – wierni przyjaciele maluchów, które bardzo często spędzają z dzieckiem większość swojego życia. Prezent więc i jego personalizacja może być powiązany z zwierzętami, które żyją w danej rodzinie. Będzie to na pewno cudowny akcent również dla rodziców – to przecież oni wybrali wcześniej takie, a nie inne zwierzątko, które zamieszkało wraz z nimi, więc psa lub kota darzą uczuciem również i oni. Prezent na chrzest stanie się więc ciepłą rodzinną pamiątką. Urokliwy będzie również dodatek z podobizną ulubionej przytulanki dziecka, z którą maluch potrafi być bardzo związane przez długie, długie lata – często również pozostaje towarzyszem w wieku dojrzałym, gdy ma się już własne dzieci… 🙂

 

 

Śledź nas na Instagramie  i na Facebooku 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *