Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Co kupić na prezent na chrzciny dla chłopca lub dziewczynki?

Co kupić na prezent na chrzciny dla chłopca lub dziewczynki?

Prezent na chrzciny prezent na chrzest

 

Prezent na chrzciny bywa sporym wyzwaniem, które stoi przed zaproszonymi gośćmi. Trudniejszą rolę ma Matka Chrzestna lub Ojciec Chrzestny, ponieważ to rola bardzo szczególna i wyjątkowa jak też szczególna i wyjątkowa jest sama ceremonia.

Zastanawiamy się wówczas często na co powinien paść nasz wybór. Czy prezent na chrzest powinien być prezentem praktycznym czy jednak bardziej pamiątkowym.

Prezent praktyczny jest często dobierany przy udziale rodziców. To oni najczęściej wskazują co byłoby potrzebne dla ich małego dziecka. Wśród tego typu prezentów pojawiają się często foteliki samochodowe, wózki czy kojce. Te prezenty jednak szybko przemijają i wśród dziesiątek innych rzeczy codziennego użytku giną w tłumie za chwilę rzeczy niepotrzebnych. I choć w danym momencie taki prezent jest mile widziany to roli pamiątki Chrztu nie będzie pełnił na pewno.

Jeśli jednak chcesz, aby to co podarujesz z okazji chrztu swojej chrześnicy lub chrześniaka stało się faktyczną pamiątką uroczystego wydarzenia, to warto zastanowić się nad czymś naprawdę wyjątkowym i oryginalnym.

 

Prezent na chrzest a płeć dziecka

Czy pomysł na prezent na chrzest powinien mieć związek z płcią dziecka. W większości przypadków prezenty są uniwersalne i gotowe do wręczenia zarówno dziewczynce jak i chłopcu. Zdarza się, że różowy bądź niebieski kolor wskaże nam kto powinien być odbiorcą prezentu. Często jednak Pamiątka Chrztu Świętego to komplet dziecięcych sztućców, medaliony, krzyżyki, pamiątkowe skrzyneczki lub albumy. Tworzone w uniwersalnych kolorach bieli i beżu mogą stać się równie uniwersalnym prezentem na chrzest.

Warto jednak zastanowić się nad prezentem kolorystycznie dopasowanym do płci dziecka, a nawet do kolorystyki jego pokoju. Pamiątka chrztu świętego będzie wówczas jednocześnie pięknym dodatkiem do wystroju dziecięcego kącika.

 

Oryginalne prezenty na chrzest

Coraz większą rolę odgrywają prezenty personalizowane i przygotowane dla konkretnej osoby i na konkretną okazję? Z czego to wynika?

  • wiele osób ma już tak wiele, że trudno ich zaskoczyć czymś kupionym tak po prostu,
  • jesteśmy zalani produktami masowymi, często słabej jakości, powtarzalnymi i nie wyróżniającymi się niczym szczególnym,
  • Na jednej imprezie pojawiają się dwa takie same prezenty kupione bardzo często w tym samym miejscu przez dwie różne osoby,
  • indywidualnie przygotowany prezent, spersonalizowany i stworzony z myślą o konkretnej osobie daje dowód i poczucie zaangażowania się w daną chwilę i moment,
  • indywidualny prezent na chrzest czy inną okazję to prezent wyjątkowy i na pewno niepowtarzalny,
  • personalizowany prezent wyróżni się na tle pozostałych prezentów i zapadnie na długo w pamięć wielu osób.

 

Ciekawy prezent na chrzciny

Wśród wielu ciekawych prezentów niewątpliwie serca podbije stworzony na zamówienie podarunek. To bardzo specjalny prezent na chrzest, z sercem i duszą, unikatowy i wyjątkowy. To prezent, który będzie dowodem na dostrzeżenie wyjątkowości chwili, wielkiego wydarzenia, które pozostanie na długo pozostanie w pamięci rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny. Taki prezent znajdziesz właśnie tu, tworzony według Twoich wskazówek i sugestii, stworzony tylko dla Ciebie i dla tego najważniejszego w tej chwili malucha.

Prezenty od chrzestnych

Chrzciny to wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość, która wymaga odpowiedniej oprawy, celebracji oraz upamiętnienia. To okoliczność, która skłania nie tylko do obecności i uczestnictwa w tym wydarzeniu, ale też do wręczenia starannie wybranego upominku. Szukając pomysłu na prezent na Chrzciny dla chłopca lub na prezent na Chrzciny dla dziewczynki, warto skupić się właśnie na niecodzienności tego wydarzenia.

Kiedy dostajemy zaproszenie, zastanawiamy się, co kupić na chrzciny. Rodzice chrzestni mają z tym zwykle poważny problem, bo od nich wymaga się trochę więcej, niż od reszty zaproszonych osób. Dlaczego? To oni przecież będą w kościele odpowiedzialni za dziecko, zaraz po rodzicach. I mają być przewodnikami chrześniaków w ich życiu.

Rodzice chrzestni często nie wiedzą, czy wybrać coś praktycznego i potrzebnego rodzicom w opiece nad dzieckiem, czy raczej postawić na coś pamiątkowego jak biżuteria, czy gotówka w ozdobnej kopercie. Warto jednak czasem poświęcić całemu wydarzeniu odrobinę zaangażowania i podarować dziecku coś, co pozostanie dla niego pamiątką na lata.

Rodzice chrzestni mogą wspólnie kupić większy prezent lub zdecydować się na niezależne od siebie prezenty. Nie trzeba wydawać fortuny. Warto także podarować prezent, który będzie miał wartość sentymentalną, tak aby po latach pamiątka chrztu świętego była wciąż obecna w jego codziennym życiu.

 

Prezent na chrzest od dziadków

Dziadkowie przeważnie zakochani są w swoim wnukach na równi z rodzicami. Oni również bardzo często chcą, aby ich wyjątkowy wnuk otrzymał równie wyjątkowy prezent na chrzciny. Oczko w głowie dziadków może otrzymać anioła stróża wykonanego w konkretnym stylu i kolorystyce, ze wskazaną przez siebie dedykacją i życzeniami.

Prezent na chrzest dla dziewczynki

Pamiątka Chrztu Świętego dla dziewczynki to zazwyczaj dużo pastelowego różu, fioletu, bieli i ecru. To piękne propozycje zarówno sakralne jak i bardziej świeckie – choć wciąż pozostają wyjątkowe i unikatowe na tle innych propozycji.

 

Prezent na chrzciny dla chłopca

Idealna pamiątka Chrztu Świętego dla chłopca to zdecydowanie trudniejsze zadanie. Wśród naszej oferty odnaleźć możesz dedykowane dla chłopców obrazki 3d, które są bardzo oryginalną propozycją. Odnajdziesz klasyczne anioły, ale również piękne kompozycje, opowiadające konkretną historię. Na tym polega właśnie unikatowość naszych produktów.

 

Prezent na chrzest od Chrzestnej, prezent na chrzciny od Chrzestnego

Prezent na chrzciny od Chrzestnej czy Chrzestnego powinien być zdecydowanie osobisty. Wielu gości wręczy prezenty ogólnie dostępne, szybko kupione, często do siebie podobne. W szczególności więc upominek jaki wręczą rodzice chrzestni powinien być czymś jedynym w swoim rodzaju.

Uroku doda na pewno ręcznie umieszczona dedykacja, daty, modlitwa czy symbole. Pamiątka Chrztu Świętego na odwrocie może mieć umieszczone dodatkowe życzenia lub kolejną dedykację. Niejednokrotnie dla malucha prezent na chrzest może stać się jednocześnie metryczką urodzeniową, która dodatkowo upamiętni ważne dane z dnia urodzin dziecka.

Warto wspomnieć w tym miejscu również o obowiązkach rodziców chrzestnych. Ojciec chrzestny powinien opiekować się świecą, którą odpala się od paschału w odpowiednim momencie mszy świętej. Matka chrzestna jest odpowiedzialna za szatkę maleństwa.

 

Piękne życzenia na chrzest od rodziców chrzestnych i nie tylko

Wiele cudownych dedykacji znajdziesz na naszym blogu w artykule poświęconym pięknym życzeniom płynącym prosto z serca.

Kilka dodatkowych przykładów znajdziesz również tutaj:

Dziś dostałeś łaskę Boga,
z nią łatwiejsza będzie droga.
Bo największą jest mądrością to,
że Pan Bóg jest miłością.


Dzisiaj Synku Chrzestny nasz drogi,
wkroczyłeś w Kościoła progi.
My, Twoi chrzestni Cię bardzo kochamy
i najlepsze życzenia dla Ciebie składamy,
byś wyrósł na dobrego człowieka.


Aby Bóg prowadził Cię przez życie,
W zdrowiu, miłości i pokoju
Kochaj swoich rodzicieli,
by pociechę z Ciebie mieli,
ale pomnij, że Bóg w niebie,
ma w opiece zawsze Ciebie.
Z okazji Chrztu Świętego
Wyrazy miłości od wszystkich gości
Rośnij zdrowo i pogodnie kochany Okruszku
Bądź szczęśliwy z Bogiem w serduszku.


Chrzest dziś sprawił, że stałeś się
Ukochanym dzieckiem Boga.
Jego łaskę otrzymałeś,
z nią jest prosta każda droga.
Ufaj Bogu, nie pytając,
co on w zamian dać Ci może.
Swoje serce mu oddając, wiesz,
że zawsze Ci pomoże.


Niechaj Bóg Cię błogosławi,
Niech przy Tobie zawsze trwa,
Niechaj będzie Bożym dziełem
Każda chwila Twa.


Z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego,
składamy z serca płynące życzenia.
Niech Twoje życie będzie mądre, dobre i piękne,
pełne Bożego światła i radości.


Niech to niewinne maleństwo,
wchodząc do chrystusowej owczarni,
zabłyśnie cnotami,
delikatnością i mądrością.
Z okazji przyjęcia chrztu świętego,

cudownego życia życzą


W tym wyjątkowym dniu,
Dniu przyjęcia sakramentu Chrztu
I zaproszenia Boga do serduszka
Najlepsze życzenia dla maluszka.
Niech Twoje serce, w którym Bóg zagościł,
Już zawsze będzie pełne radości.
Niech wszyscy Święci i Anioły z nieba
Otoczą Cię opieką, gdy zajdzie potrzeba.

 

 

Możesz również zerknąć w krótkie tutoriale, aby zobaczyć jak powstają nasze prezenty:

Przepis na masę solną.

Malowanie masy solnej.

 

 

Śledź mnie na Instagramie  i na Facebooku 🙂. Do zobaczenia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *